Polievky

Hovädzí vývar

poctivý vývar pripravovaný z kvalitného hovädzieho mäsa a kostí z rodinnej farmy na Slovensku z ekologického chovu, kvalitnej zeleniny a korenín, ochutený morskou soľou, tiahnutý tesne pod bodom varu po dobu minimálne 12 hodín bez umelých farbív, konzervantov a glutamánu sodného.

 

Vhodné vložky do vývaru:

Spárená zelenina podľa chuti …

Cestoviny rôzneho druhu, pre ľudí trpiacich intoleranciou na lepok odporúčame bezlepkové cestoviny, alebo cestoviny z pseudo obylnín, prípadne ryžové rezance.

 

Paradajková polievka

Naša paradajková polievka je pripravovaná z poctivých lúpaných paradajok zo žiadnych koncentrátov a bujónov, dochutená cibuľou cesnakom bazalkou a poctivým zeleninovým vývarom s morskou soľou. V rámci vyváženia acidity paradajok dochucujeme polievku 100% prírodným kokosovým cukrom. Polievku môžete konzumovať samostatne, alebo si ju vylepšiť rôznymi vložkami alebo prílohami.

 

Ako vložky, pripadne prílohy odporúčame:

Tvrdý zrejuci syr parmezánoveho typu.

Syr typu mozzarella, cottage cheese.

Pre milovníkov talianskej gastronómie je neodmysliteľnou súčasťou paradajkovej polievky pizza pečivo, pripadne iné biele pečivo alebo grissini. V rámci rovnováhy a zachovania zdravej stránky tohto jedla odporúčame, keď tak tmavé celozrnné pečivo, pípadne knackenbrot – crispbread, a v prípade intolerancie na lepok ( gluten) ryžový chlieb. Riadime sa heslom proti gustu žiaden dišputát a ak sa chce človek vrátiť do detstva tak jednoznačne odporúčame ako vložku použiť uvarenú ryžu 🙂

 

Krém z červenej repy so zázvorom

Polievka pripravená z červenej repy a zázvoru plná vitamínov, minerálov a antioxidantov. Na prípravu používame zeleninu – repu v celku, aby sme zachovali nielen dokonalú farbu a chuť tejto skvelej suroviny, ale vyťažili z nej čo najviac prospešných látok a živín. Červená repa v kombinácii s našim poctivým zeleninovým vývarom a zázvorom,zjemnené kokokosovým mliekom a pretvorená do krémovej polievky, plnej antioxidantov a minerálov.

 

Odporúčané vložky a prílohy:

Syry typu mozzarella, cottage cheese, biele jogurty ( živočíšne aj rastlinné )

Vňate : estragón,petržlen, zvazková cibuľa , pažitka, mladý špenát …

 

Mrkvový krém so zázvorom

Krémová polievka zo sladkej mrkvy a jemne pikantného zázvoru, nášho poctivého zeleninového vývaru podporená citrónom na vyváženie acidity a zjemnená kokosovým mliekom

 

Odporúčané vložky a prílohy:

Zeleninové čipsy, ryžové rezance, bylinky ( koriander, estragón, mrkvová alebo petržlenová vňať)

 

Batátový krém

Krémová polievka zo sladkých zemiakov jemne, pikantého zázvoru,nášho poctivého zeleninového vývaru, podporená kurkumou, ktorá má veľké množství prospešnýh účinkov pre ľudský organizmus. Polievka je zjemnená kokosovým mliekom a obohatená o pečené tekvicové semiačka.

 

Odporúčané vložky a prílohy:

Zeleninové čipsy, ryžové rezance, bylinky ( koriander, estragón, mrkvová alebo petržlenová vňať), tekvicový olej, bulgur, quinoa, rôzne druhy syrov.

 

Vegánske pokrmy

Tempeh so sladkokyselou omáčkou

Tempeh s tradičnou ázijskou sladkokyslou omáčkou z poctivých paradajok, v kombinácii s prírodne fermentovanou sójovou omáčkou , čili, 100% kokosovým cukrom, ryžovým octom, bielou kapustou, mrkvou a hrubostennou paprikou tvorí dokonalé vegánske jedlo, kterým podľa nás neohrdne ani žiadny mäsožravec.

 

Odporúané prílohy :

Rôzne druhy čerstvej zeleniny, rôzne druhy ryže, ryžové rezance, udon rezance, varené zemiaky …

 

Chilli con Tempeh

Vegánsky variant chilli con carne z tempehu, je dokonalá kombinácia všetkých základných ingrediencíí, ktoré sa používajú na prípravu Chilli con carne. Lúpané paradajky, červená fazuľa, kukurica, hrubostenná paprika, kombinácia korenín, poctivý zeleninový vývar, chilli, bylinky, naša tajná inrediencia a samozrejme tempeh.

 

Odorúčané prílohy :

Tacos, Tortillas, ryža, bulgur, rôzne druhy cestovín ….

 

Fazuľový guláš

Náš fazuľový guláš je opäť variantov mäsového gulášu, určený pre vegetaránov a vegánov. Kombinácia dvoch druhov fazule s poctivým cibuľvým základom a zeleninovým vývarom, lúpaných paradajok, zmesi korenín na prípravu gulášu a zemiakov sa dá jesť aj ako polievka aj ako hlavné jedlo.

 

Odporúčané prílohy:

Pečivo (pre celiatikov bezlepkové) cestoviny rôzne druhy alebo aj nič 😀 …

 

Teriyaki Tofu

Jedlo inšpirované áziou, kombinácia kvalitného tofu syra so šampiňónmi,

prírodne fermentovanými sójovými omáčkami, poctivým medom, brokolicou a kokosovým mliekom .

 

Odporúčané prílohy :

Soba rezance, ryžové rezance, ryža, sparená zelenina…

 

Cícerové červené curry

Tradičné thaiské curry z poctivej domácej červenej curry pasty, podľa našej receptúry, s cícerom, zeleninou , limetkovou šťavou, 100% kokosovým cukrom a kokosovým mliekom.

 

Odporúčané prílohy:

Sparená zelenina, ryža rôzne druhy, ryžové rezance, soba rezance, zelninová tempura….

 

Šošovicový Dhal

Indické tradičné jedlo zo strukovín – jedná sa o hustú slanú kašu.

Náš dhal pripravujeme z červenej lúpanej šošovice, quinoi, tekvicových semiačok, maslovej tekvice, garam masala korenia, cibuli, cesnaku, lúpaných paradajok, chilli, byliniek, s poctivým zeleninovým vývarom a kokosovým mliekom.

Odpporúčané prílohy:

Keďže sa jedná o kašu, odporúčame tento pokrm konzumovať samostatne, môžete si ho však samozrejme vylepšiť čerstvým koriandrom a čili, pripadne pár kvapkami limetkovej šťavy.

 

Krémová quinoa so špenátom

Hustá slaná kaša pripravovaná z quinoi v kombinácii mladého špenátu, cesnaku, čili a horčice s poctivým zeleninovým vývarom, kokosovým mliekom .

Naše odporúčania :

Samostatné jedlo – kaša vhodná na desiatu, obed, olovrant, večera.

Alebo ako příloha vhodná k bielemu mäsu a rybám….

 

Hydinové pokrmy:

Kura na paprike

Tradičné slovenské jedlo, ktoré pozná asi každy, to naše sa ale líši od tredičného receptu, že je zdravé a diétne. Jedlo sa skladá z kuracích pŕs orestovaných na cibuli, primeraného množstva koreňovej zeleniny, kvalitnej maďarskej sladkej červenej papriky, poctivého vývaru. Jedlo nezahušťujeme múkou, ani žiadnym GMO škrobom ale stopercentným prírodným tapiokovým škrobom.

 

Odporúčané prílohy:

Cestoviny rôzne druhy (celozrnné , bezlepkové, pseudocestoviny)

Ryža, zemiaky, bulgur, kuskus….

 

Kuracie Kung PAO

Tradičné jedlo ázie, restované kuracie prsia s arašidami, prírodne fermentovanou sójovou omáčkou, ryžovým octom, bambusom, hrubostennou paprikou , kukuřičnými kláskami, zahustené tapiokou.

 

Odporúčané prílohy:

Sparená zelenina, ryža rôzne druhy, ryžové rezance, cestoviny rôzne druhy …

 

Kuracie zeleninové curry

Restované kuracie prsia v kombinácii so zelenými druhmi zeleniny a strukovín (zelené fazuľky, hráškové lúsky, zväzková cibuľa),bambusové výhonky, tradičná thajská zelená curry pasta podľa našej receptúry, kokosové mlieko limetková šťava, 100% prírodný kokosový cukor….

Odporúčané prílohy:

Ryža rôzne druhy, ryžové rezance, soba rezance, sparená zelenina …

 

Kuracie s arašidovým maslom

Restované kuracie prsia s krémovou omáčkou s prírodne fermentovanou sójovou omáčkou, ryžovým octom a arašidovým maslom . Jedlo s vysokou kalorickou hodnotou a vysokým obsahom proteínov.

 

Odporúčané prílohy:

Ryža rôzne druhy, zemiaky, cestoviny rôzne druhy, šalát z čerstvej zeleniny, sparená zelenina ….

 

Morčací stroganov

Základ tohto jedla vychádza z tredičného stroganovu,aletým, že sa zaobíráme prípravou zdravých jedál sme pozmenili skoro celú receptúru.

Náš stroganov sa skláda: restované morčacie prsia so šampiňónmi, kyslými uhorkami, medom a kokosovým mliekom, vyladené citrónom.

 

Odporúčané prílohy:

Ryža rôzne druhy, cestoviny rôzne druhy, zemiaky.

 

Hovädzie pokrmy:

Hovädzie na mede

Restované rezance z hovädzieho zadného, omáčka z prírodne fermentovaných sójových omáčok, ústricovej omáčky, poctivého medu, zázvoru, chilli, poctivého hovädzieho vývaru z mäsa a kostí, so zeleninou, zahustené tapiokovým škrobom.

Odporúčané prílohy:

Ryža rôzne druhy, ryžové rezance, soba rezance….

 

Hovädzí guláš

Dusené hovädzie zadné na cibuľovo paradajkovom základe, zmes korenín( sušený cesnak, mletá červená paprika sladka, čierne mleté korenie, mletá paprika štiplavá, majorán,soľ) poctivý hovädzí výar z mäsa a kosti, lúpané paradajky, zemiaky.

 

Odporúčané prílohy:

Pečivo rôzne druhy ( bezlepkové, celozrnné, krekry, ryžový chlieb)

 

Šviečková na lactofree smotane

 Hovädzie stehno pomaly varené v poctivom vývare z mäsa a kosti a zeleniny.

S omáčkou z koreňovej zeleniny, horčice, poctivého hovädzieho vývaru s koreninami a lactofree smotanou.

 

Odporúčané prílohy:

Celozrnná parená knedľa, cestoviny rôzne druhy …

 

Chilli con Carne

 Mleté hovädzie mäso zo stehna orestované na cibuľovom základe s paradajkovým pyré, zmes korenín, poctivý hovädzí vývar z mäsa a kosti so zeleninou, zrno sladkej kukurice, červená fazuľa, chilli, čokoláda 70%, bylinky, lúpané paradajky.

 

Odporúčané prílohy:

Tortillas, taccos, ryža rôzne druhy, zemiaky, cestoviny rôzne druhy ….

Žiadne produkty v košíku.

Registration

Forgotten Password?